طنز
    مطلبی ثبت نشده است

کسب رتبۀ نخست کشوری توسط شورای آموزش و پرورش استان یزد

کسب رتبۀ نخست کشوری توسط شورای آموزش و پرورش استان یزد
به گزارش صدای اردکان به نقل از دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری یزد، نشست شورای آموزش و پرورش استان با حضور استاندار یزد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیردولتی کشور، فرمانداران شهرستانهای اردکان، میبد و اشکذر و اعضای شورای آموزش و پرورش استان در سالن اجتماعات اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.
استاندار یزد در این نشست با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش‎نشان حادثۀ ساختمان پلاسکو گفت: اصلی‌ترین رکن در جامعه نماز است.
«سیدمحمد میرمحمدی» با بیان اینکه بودجه و اعتبار دولتی به تنهایی برای نماز و ترویج فرهنگ نمازخوانی کافی نیست، ادامه داد: در گذشته مردم توجه بیشتری به نماز داشتند در حالیکه بودجه و اعتبار دولتی برای نماز نبوده است.
وی با تاکید بر اینکه مهم است در ذهن دانش‌آموزان چه چیزهایی نقش می بندد و آموزش داده می شود، افزود: متاسفانه امروز سرگرمی‌هایی برای دانش‌آموزان فراهم شده است که با آموزه‌های دینی ما همخوانی ندارد در حالیکه باید برای تربیت دانش‌آموزان بر روی جنبه‌های تشویقی و تربیتی متمرکز شد تا نتیجه بهتری گرفت.
میرمحمدی با بیان اینکه باید طوری برنامه‌ها را پیش‌ ببریم که نماز به عنوان گم‌شده‌ای برای دانش‌آموزان باشد و با نماز به آرامش برسند، تصریح کرد: باید از طریق مجلس شورای اسلامی نیز در این زمینه وارد شد تا بخشی از بودجۀ فرهنگی برای ترویج فرهنگ نماز و تشویق دانش آموزان به اقامۀ نماز در مدارس تخصیص یابد.
رئیس شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به وجود شبکه‌های متعدد اطلاع‌رسانی و فضاهای مجازی و روابط درون آن، گفت: تا چه اندازه با این فضاها همراه هستیم و توانسته‌ایم جاذبه‌هایی را ایجاد کنیم که دانش‌آموزان ما به سمت آنها جذب نشوند.
استاندار یزد با تاکید بر اینکه به زور و با فشار و دستور نمی‌توان نماز را در بین دانش‌آموزان نهادینه کرد افزود: وقت آن رسیده تا نگرش ها و روش‌هایی را که داریم تغییر دهیم و با تغییر نگاه خود به صورت جدّی در این زمینه وارد عمل شویم.
میرمحمدی با بیان اینکه نباید دلخوش به حفظ ظواهر باشیم، ادامه داد: باید با گوهر انسانی و از عمق وجود به مسئله دین و نماز در بین دانش‌آموزان توجه داشت تا مواردی چون دورغ، تنگ‌نظری، تمسخر و آسیب‌رسانی به هم‌نوع که امروز در جامعه می‌بینیم، ریشه‌کن شود.
استاندار یزد در پایان سخنان خود با بیان اینکه برخی حرف و حدیث‌ها و شایعات موجب ضعف باورها و اعتقادهای مردم شده است، گفت: باید با رفتار و منش اسلامی، شفاف‌سازی و درستکاری در جامعه، اعتماد مردم را جلب کنیم.
 
 
کسب رتبه نخست کشوری توسط شورای آموزش و پرورش استان یزد
 
 
معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش نیز در این نشست بیان کرد: بر اساس ارزیابی های انجام شده از عملکرد شوراهای آموزش و پرورش استان ها در سال گذشته، شورای استان یزد رتبه نخست کشوری را کسب کرده است.
«مرضیه گُرد» با بیان اینکه استان های تهران و لرستان در رتبه های دوم و سوم قرار دارند، افزود: برای ارزیابی عملکرد شوراهای آموزش و پرورش، 11 شاخص کمّی و پنج شاخص کیفی در نظر گرفته شد که استان یزد در این شاخص ها نسبت به سایر استان ها کشور سرآمد بوده است.
وی حضور استانداران و فرمانداران در شوراهای آموزش و پرورش را مبیّن اهمیت دادن مسئولان به امر تعلیم و تربیت دانست و این شوراها را بهترین اتاق فکر نظام تعلیم و تربیت کشور بیان کرد.
گُرد با بیان اینکه کار فرهنگی محدود به آموزش و پرورش نیست بلکه نیازمند همکاری تمام دستگاه هاست، ادامه داد: برای انحراف فکری جوانان در فضای مجازی فعالیت های گسترده ای می شود، بنابراین باید جوانان در مقابل آسیب های این حوزه حفظ شوند و آموزه های دینی با ادبیات متناسب با این نسل به آنها آموزش داده شود.
در این نشست پیام تقدیر وزیر کشور و وزیر آموزش پرورش که به صورت مشترک خطاب به استاندار یزد و رئیس شورای آموزش و پرورش استان برای کسب رتبه برتر استان در زمینه عملکرد شورای آموزش و پرورش صادر شده بود، قرائت شد که در بخشی از این پیام آمده است: موفقیت استان یزد در این زمینه بیانگر حسن تدبیر و اهتمای و توجه شایسته جنابعالی و اعضای شورای آموزش و پرورش استان به امر تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان به عنوان بستر توسعۀ همه جانبه است.
گفتنی است در این نشست شورای های آموزش و پرورش شهرستان های میبد، اردکان و اشکذر به عنوان شوراهای برتر استان یزد معرفی و با اهدای لوح تقدیر از فرمانداران این شهرستانها تجلیل شد.
 
تاریخ خبر : 1395/11/10
ارسال نظر

نظر های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

پربازدیدترین اخبار
منتخب سر دبیر
آخرین گزارشات تصویری