طنز
    مطلبی ثبت نشده است

ورود ژاپن، آلمان و چین به طرح های در حال اجرای ایمیدرو

ورود ژاپن، آلمان و چین به طرح های در حال اجرای ایمیدرو
به گزارش صدای اردکان به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) از جمله بخش های صنعتی است که پس از اجرایی شدن برجام سرمایه گذاری های خارجی را به سمت طرح های داخلی اش جذب کرده است.
بنابراین گزارش، طبق اعلام میر خرمی شاد معاون برنامه ریزی و توانمندی ایمیدرو این سازمان اکنون 8 میلیارد دلار طرح معدن و صنایع معدنی در حال اجرا دارد که طبق برنامه ریزی صورت گرفته، بخشی از آن در سال جاری و بقیه تا سال 97 به بهره برداری خواهد رسید.
وی ادامه داد: با توجه به حضور شرکت های مطرح دنیا در ایران و اعلام تمایل آنها برای مشارکت در اجرای طرح های بخش معدن و صنایع معدنی، فاز نخست اولویت همکاری ایمیدرو با شرکت هایی است که مشارکت آنها در طرح ها به صورت سرمایه گذاری باشد. در واقع، ایمیدرو در اجرای طرح ها، تنها خریدار تجهیزات شرکت های خارجی نخواهد بود.
این اظهارات خرمی شاد در زمان ابراز تمایل یک شرکت ژاپنی برای سرمایه گذاری در طرح های ایمیدرو بیان شد که اکاشی مانئو، رئیس کل شرکت هلدینگ جی اف ای در این نشست با اشاره به اینکه با توجه به فاصله 15 ساله از زمان فعالیتمان در ایران، تمایل داریم با پشتکار و تلاش فراوان آن را جبران کنیم، گفت: شرکت جی اف ای از سه شرکت در بخش فولاد، تامین قطعات و تجهیزات و بازرگانی تشکیل شده و ما می توانیم در این حوزه ها، رابطه ای مفید و موثر با ایمیدرو داشته باشیم.
وی ادامه داد: این شرکت علاوه بر فعالیت در حوزه خرید و فروش تجهیزات و محصولات، می تواند در طرح های مختلف صنایع معدنی اعم از فولاد، لوله، ریل، واگن های حمل مواد معدنی و غیره سرمایه گذاری کند.
مانئو در ادامه خواستار تاسیس دفتر این شرکت در تهران شد.
علاوه براین طبق خبر دیگری در ایرنا، «مهدی کرباسیان» رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: آلمان و چین دو طرح الکترود گرافیتی (در اردکان یزد) و آلومینیوم (در جاجرم خراسان شمالی) را تامین اعتبار کرده و وارد مرحله اجرا شده اند.
کرباسیان افزود: پس از برجام شرکت های معتبر بین المللی از سرمایه گذاری در ایران در بخش معدن استقبال کردند.
کرباسیان گفت: برای پروژه آلومینیوم جاجرم با یک شرکت چینی قرارداد امضا و بر اساس آن 46 میلیون یورو اعتبار دو ساله با نرخ صفر درصد فعال شد.
وی افزود: یک شرکت آلمانی برای اجرای طرح الکترود گرافیتی نزدیک به 40 میلیون یورو با اعتبار خود تامین تجهیزات می کند که مدت آن سه ساله تعیین شده است.
به گزارش شبستان، طرح های توسعه 6 حوزه مهم معدنی شامل تیتانیوم، طلا، سرب و روی، سنگ آهن، زغال سنگ و عناصر نادر خاکی از سوی ایمیدرو در حال اجراست.
تاریخ خبر : 1395/10/11
ارسال نظر

نظر های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

پربازدیدترین اخبار
منتخب سر دبیر
آخرین گزارشات تصویری