طنز
    مطلبی ثبت نشده است

اعمال محدودیت ها نشانه ترس است نه اقتدار

اعمال محدودیت ها نشانه ترس است نه اقتدار
اقدام برخی جریانات جنجال آفرین و خودسران سازماندهی شده و یا گاهی نهادهای نظامی امنیتی برای ممانعت از  سخنرانی شخصیت هایی که اغلب آنان برخوردار از پشتوانه آرای مردم و در کسوت نمایندگی هستند، آن هم در یک فضای فرهنگی یا دانشگاهی و در جمع محدودی با موضوع های مرتبط با دغدغه های مردم ، و اعمال فشار بر محدود ساختن منتقدان بیش از آن که نشانه قدرت باشد نشانه ضعف و فقدان اقتدار و نداشتن پشتوانه و حمایت افکار عمومی است.
به دنبال نه بزرگ مردم به جریان های افراطی در انتخابات سال ۹۲ و  انتخابات اخیر، برخی از جریان ها به جای عبرت گرفتن از خطاها و میزان کردن خود با خواست عمومی مردم، در تلاش هستند با سوء استفاده از برخی موقعیت های حاکمیتی و مقابله با خواست عمومی مردم ، محدودیت هایی را برای حقوق شهروندی شهروندان و منتقدان ایجاد کنند.
جالب این که اقلیتی که مردم با اقتدار به آنان نه گفته اند ، برای پیگیری امیال قدرت طلبانه خود، دم از مردم می زنند و به بهانه مخالفت مردم ، برای حامیان دولت مستظهر به پشتیبانی اکثریت ملت بهانه تراشی و پرونده سازی کرده و حقوق قانونی آنان را تضییع می کنند.
شایسته است مسئولان کشور و استان ها با مواضعی مقتدرانه جلوی آنارشیسم و هرج و مرج طلبی این جماعت موضعگیری کرده و با ایستادگی در برابر خواسته های غیرقانونی و انحصارطلبانه و افراطی آنان ، زمینه های لازم را برای استقرار قانون و بهره مندی شهروندان از آزادی بیان و دسترسی آزاد به اطلاعات را فراهم آورند.
بدیهی است واکنش های منفعلانه نسبت به  تضییع حقوق شهروندی می تواند اقلیتی از مرتکبان چنین رفتار غیرقانونی و فشارهای برتری جویانه را در اعمال و رفتار خود جری تر نماید.
همچنین شخصیت های سیاسی اجتماعی و فرهنگی شایسته است نسبت به تحدید آزادی بیان و حقوق شهروندی واکنش به موقع و عاقلانه از خود نشان دهند چرا که تاخیر یا اقدام نکردن در این خصوص موجب این خواهد شد که این انحصارطلبی ها و رفتارهای فراقانونی روزی خود آنان را نیز گرفتار نماید و در این صورت فریادهای دیرهنگام آنان ثمری نخواهد داشت.
تاریخ خبر : 1395/09/17
ارسال نظر

نظر های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

پربازدیدترین اخبار
منتخب سر دبیر
آخرین گزارشات تصویری